Z premianta opět v závěsu. Na rozvolňování v kraji si možná počkáme

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zatímco v uplynulých týdnech se Zlínský kraj pyšnil nejnižšími týdenními přírůstky v zemi, situace se opět obrátila a reprodukční číslo R se jen lehce pohybuje pod hranicí 1. Vedení kraje proto zvažuje, že od 12. dubna ještě rozvolňovat nebude.

Oficiální rozhodnutí o rozvolňování opatření podá hejtmanství během dneška. Ve hře je možnost, že se protiepidemická opatření ještě o týden prodlouží. „Všichni už bychom si přáli, aby školy otevřely a opatření začala rozvolňovat, je ale nesmírně důležité zvážit všechny kroky. Pro to, abychom se mohli adekvátně rozhodnout, prověřujeme s hygienickou stanicí všechny možnosti a čekáme na relevantní data. Na jejich základě a s ohledem na stav v našich nemocnicích, kde je situace stále kritická, učiníme rozhodnutí,“ vysvětlil hejtman Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vlna nákazy onemocněním Covid-19 s novými mutacemi ve Zlínském kraji kulminuje, což se promítá do aktuální epidemické situace a volných lůžkových kapacit v nemocnicích. Podle dat ministerstva zdravotnictví je v regionu aktuálně 4 531 lidí, kteří měli pozitivní test na koronavirus. Případů nejrychleji přibývá v okrese Zlín, za posledních sedm dní jejich počet vzrostl o 300 na 100 tisíc obyvatel. Na Vsetínsku se za stejnou dobu objevilo 211 nově pozitivně testovaných, na Uherskohradišťsku 200 a na Kroměřížsku 190 na 100 tisíc obyvatel.