Firmu zbudoval v důchodu, teď je podnikatelem roku

Neuvěřitelný příběh jednoho podnikatelského záměru

MOHELNICE – Olomoucký kraj má nového podnikatele roku. Stal se ním Oldřich Svoboda s firmou MONTIX z Mohelnice. Zaměstnává osm set lidí a věnuje se montáží světlometů a lisování plastů.

S podnikáním přitom začal netradičně. Oldřich Svoboda se do založení vlastní firmy pustil až v důchodu a po překonání těžké nemoci. Teď jeho společnost MONTIX zaměstnává na osm set lidí. Oldřich Svoboda získal prestižní titul EY Podnikatel roku 2020 Olomouckého kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Zisk tohoto významného ocenění mě příjemně překvapil. Děkuji všem svým spolupracovníkům i rodině, protože tento úspěch je také jejich zásluhou,“ řekl po vyhlášení výsledků Oldřich Svoboda.

MONTIX působí ve třech oblastech. Kromě montáže a kompletace světlometů se jedná o lisování a pokovení plastů a personální agenturu. Velký důraz klade firma na inovace. V roce 2020 společnost citelně zasáhla opatření související s pandemií koronaviru. Její zakladatel ale věří, že se následky brzy podaří minimalizovat.

„Řada podnikatelů i firem přešla během koronavirové krize do on-line prostoru, jiní zase dokázali sami zavést taková opatření, aby ve svých podnicích šíření viru omezili.  A to často v situaci, kdy jim nikdo jiný nepomohl. Soukromý sektor byl motorem společnosti vždycky, teď se navíc stal v mnoha ohledech i skvělou inspirací,“ poblahopřál hejtman Josef Suchánek.

Soutěž EY Podnikatel roku má v Olomouckém roce letitou tradici. Vítěz je tu vyhlašován bez přerušení už od roku 2006.