Žena se snažila vloupat do chatky a vyděsila nastávající matku. Tvrdila, že je lesní víla

Ilustrační foto

BRNO – Neobvyklý případ museli řešit strážníci městské policie v chatové oblasti na západě Brna. Těhotná žena na linku 156 nahlásila, že se k ní chce někdo vloupat. Hlídka na místě nalezla zmatenou ženu, která tvrdila, že je lesní víla a bydlí s ní neviditelní lidé. Skončila v péči lékařů.

Mladou ženu v její chatě probudil ve čtyři hodiny ráno hluk, který naznačoval, že se k ní někdo dobývá. Obrátila se proto na strážníky, kterým řekla, že je těhotná a má strach. Ti dorazili vzápětí a našli u obydlí devětatřicetiletou zmatenou ženu v pantoflích. Na pozemek se dostala odemčenou brankou, působila ale klidně a v jejich doprovodu odešla pryč z pozemku. „Když jí hlídka podávala zapomenutý šátek a přehoz přes ramena, zahalila se do nich a prohlásila že je arabská princezna nebo lesní víla. Svěřila se také se svými touhami a jednoho ze strážníků nazývala ďáblem,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na dotaz, co dělá časně ráno jen v papučích v chatové oblasti, žena odvětila, že si šla obhlédnout okolí a doma s ní bydlí lidé, kteří nejsou vidět. Strážníci k ní proto raději přivolali zdravotníky. Poté, co ji lékař prohlédl, rozhodl o převozu na psychiatrickou kliniku.