Zima dala o sobě opět vědět. Nehody blokovaly silnice, zasahovali i hasiči

Takto vypadala dnes ráno silnice mezi Vápovicemi a Bohuslavicemi. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Některé silnice jsou od dnešního rána pokryté vrstvou sněhu, místy i zledovatělé, což podstatně ovlivňuje nehodovost. Zatím v kraji došlo téměř ke třiceti dopravním nehodám, zraněni byli čtyři lidé.

Kolem šesté hodiny ráno hlásili řidiči problémy na silnici I/38 u Želetavy a dále v okolí Nového Města na Moravě, kde silnici blokoval kamion. Špatně sjízdné byly i silnice II/405 u Brtnice a Červená Hospoda – Stařeč, silnici Velká Bíteš – Křoví zablokovalo vozidlo.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

U Heraltic na Třebíčsku havarovalo o půl sedmé ráno osobní auto. I když nehoda vypadala děsivě, řidič vyvázl bez zranění. Na vyproštění vozidla však musel být povolán jeřáb. K dopravní nehodě s lehkým zraněním došlo před sedmou hodinou ráno v Havlíčkově Brodě na ulici Lidická. Při srážce nákladního a osobního auta byla zraněna řidička. „Na havarovaných vozidlech hasiči provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Petra Musilová.

U Obrataně narazila dodávka do stromu, při nehodě se zranili dva lidé. Foto: HZS Vysočina

 

U Heraltic havaroval řidič s osobním vozidlem, z nehody vyvázl bez zranění. Foto: HZS Vysočina

Kolem sedmé hodiny ráno se stala nehoda mezi Vápovicemi a Bohuslavicemi, kdy při střetu tří osobních aut byl lehce zraněn jeden člověk. O dvě hodiny později se na nájezdu na D1 u Vystrkova srazila dvě osobní auta a dodávka. Tato nehoda se sice obešla bez zranění, ale došlo při ní k úniku nebezpečných kapalin. „Hasiči uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem,“ sdělila Petra Musilová.

Kolem půl desáté sjela u Obrataně ze silnice dodávka a narazila do stromu. „V době nehody cestovalo v dodávce šest lidí. Dva z nich se při nehodě zranili. Zdravotníci je po nezbytném ošetření na místě události převezli k dalšímu ošetření do pelhřimovské nemocnice,“ uvedla Petra Musilová.

Problémy s počasím a sjízdností nadále přetrvávají.