Agresor vytáhl nůž na strážníka v civilu

Ilustrační foto

BRNO – Brněnský strážník v civilu cestoval tramvají s mužem, který odmítl ukázat jízdenku revizorce. Poté se snažil napadnout samotného příslušníka městské policie nožem, ten ho však zpacifikoval. Případ dořeší správní orgán.

Ve středu ráno jel tramvají kolem hlavního nádraží strážník brněnské policie. Ve vozidle s ním cestoval osmatřicetiletý muž, který se choval hrubě k revizorce, odmítal jí ukázat jízdenku a prokázat svou totožnost. Strážník proto přišel k cestujícímu, požádal ho, aby nikde neodcházel a dal pracovnici své doklady. Řekl mu také, že je příslušník policie. „Pasažér odvětil, že mu ukáže něco jiného a po otevření dveří prudce vyběhl na ostrůvek. Zatímco ho strážník držel, muž sáhl do batohu a vytáhl nůž,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Strážník však mužovu ruku držel pevně a během zápolení se mu podařilo nůž z jeho dlaně vyprostit. Poté ho na zemi zpacifikoval a zmítajícího muže mu pomohl zklidnit i kolemjdoucí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jedna z pracovnic úklidové služby mezitím pohotově nohou odsunula zbraň, aby na ni útočník nedosáhl. Revizorka oslovila hlídku, která právě u nádraží prováděla jednu z kontrol. Přivolaní státní policisté vyloučili spáchání trestného činu a městská policie případ postoupí správnímu orgánu.