Brno vyčlenilo 31 milionů korun na podporu sportu

Ilustrační foto

BRNO – Dotaci na provoz sportovišť ve výši 22,9 milionu korun a podporu sportovní činnosti dospělých ve výši 8 milionů korun odsouhlasili brněnští radní. Poskytnutí financí musí ještě schválit dubnové zastupitelstvo.

Dotace na provoz sportovišť bude rozdělena mezi 93 brněnských sportovních klubů a spolků. Dotace na podporu sportovní činnosti dospělých si rozdělí 109 žadatelů. „Jde jak o kolektivní sporty jako fotbal, lední hokej, basketbal, volejbal, házená, florbal nebo baseball, tak i individuální, jako je tenis, badminton, atletika, plavecké sporty, lodní sporty, cyklistika, triatlon, moderní a sportovní gymnastika, krasobruslení, sportovní střelba, horolezectví, jezdectví, taneční sport, bojové umění a další,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Radní schválili snížení částky na podporu pravidelných sportovců a naopak zvýšení na provoz sportovišť. Důvodem je probíhající pandemie koronaviru a vládní restrikce, které omezují sportovní aktivity a činnosti sportovců, naopak provoz sportovišť je nutné hradit stále.