Domácí hospic Vysočina otevřel testovací centrum. Pomáhá firmám s testováním zaměstnanců

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Domácí hospic Vysočina má od 1. dubna vlastní testovací centrum. Slouží především pro testování lidí z institucí a firem a je zdarma.

Jako zdravotnické zařízení testuje hospic své zaměstnance už řadu měsíců a má s tím bohaté zkušenosti. I proto se zde rozhodli nabídnout své služby ostatním. “Snažíme se pomoci firmám, na které testování zaměstnanců dolehlo a ony se s tím snaží nějak vypořádat,” říká o vzniku centra ředitel hospice Petr Hradil.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zřízení testovacího centra nebylo jednoduché. Bylo nutné připravit provozní řád, zajistit podmínky, které budou vyhovovat z hygienického i úředního hlediska a pořídit dostatečnou zásobu testů. Místností pro testování se stala nepoužívaná kancelář se samostatným vchodem. “Tato místnost byla z hygienických i administrativních požadavků nejvhodnější. Bylo nutné udělat několik úprav – například odstranit koberec a veškeré květiny, ale nyní už je vše tak, jak má být,“ dodal Petr Hradil.

Nově vzniklé centrum je určeno především pro firmy. Testování provádějí zkušené zdravotní sestry za použití antigenních testů. Zájemci se mohou objednat na telefonním čísle 605 561 560.