Je tu novinka pro seniory: Seniorská obálka do kapsy

foto: ZZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Seniorská obálka je tiskopis určený především seniorům a pomáhá už tři roky. Novinkou je jeho mini verze, kterou může mít každý u sebe v kabelce či kapse kabátu, navíc je aktualizovaná, pokud jde o vyplnění údajů týkajících se očkování.

Podle mluvčí záchranářů Michaely Bothové je smyslem seniorské obálky to, aby se posádka, která přijede na místo, rychleji dostala k aktuálním informacím o zdravotním stavu pacienta. To usnadní poskytnutí přednemocniční neodkladné péče. Seniorská obálka se za tři roky rozšířila po celé republice a na oblibě stále získává. Lidé ji umisťují ve svých domovech na vnitřní stranu vchodových dveří či na dvířka lednice. Mini verze obálky se díky rozměrům necelých 8×10 centimetrů vejde do peněženky či kapsy. Senior, ale také například člověk se zdravotním postižením či omezením, ji tak může mít neustále při sobě. Navíc přibyla kolonka pro očkování, což je velmi užitečné.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Seniorské obálky mohou zájemci dostat buď na svém krajském, městském či obecním úřadě, u poskytovatelů sociálních a zdravotnických služeb, v knihovnách, seniorských klubech nebo mohou tiskopisy vyhledat zde v souborech ke stažení. Tam najdou i pokyny k vyplnění a užívání. U kapesní verze obálky se doporučuje tisk na tvrdší papír.