Kroměříž chystá opravy ulic a chodníků. Na které se letos dostane?

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – S jarem se do ulic Kroměříže vydali dělníci, kteří začali opravovat chodníky a silnice. Práce zatím probíhají na ulici Francouzská a Gorkého, v plánu jsou ale další akce. Letos chce radnice na opravy vydat 24 milionů korun.

Ještě v dubnu by měl být hotový nový chodník před domy číslo 4030 až 4036 na Francouzské. Ulice Gorkého se zas dočká nové vozovky v úseku od ulice Sládkova po Moravskou. I tady by mělo být hotovo do konce dubna. Na spadnutí je oprava chodníku v Rostislavově ulici. „Další akce se připravují, zahájit bychom je chtěli ve druhé polovině letošního roku,“ doplnil Miloslav Gerla z radničního odboru služeb.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Oprava čeká chodník v Nerudově ulici, konkrétně horní část od ulice Kotojedská po schody u hasičské zbrojnice, které také projdou rekonstrukcí. Pracovat by se mělo i v Páleníčkově ulici před domy číslo 2734-36, 2737-39, 2730 a 2733 a u Mateřské školy Páleníčkova. V plánu je stavba chodníku mezi místní částí Drahlov a obcí Jarohněvice a připravuje se oprava chodníku v Talichově ulici před domy číslo 3733-36, 3676-77, 3512-13 a 3858-60.

Novou vozovku letos získá ulice Elišky Krásnohorské a silnice v místní části Postoupky v lokalitě k Věžeckému potoku. Opraví se také komunikace v ulici Čelakovského v úseku od benzinky k semaforu.