Malá holčička pomáhá zachránit zvířata

Foto ilustrační

RYCHNOVSKO – Složitá situace ohledně pandemie postihla všechny zoologické zahrady. Proto se malé děvče rozhodlo zvířatům pomoci a začalo jednat. Její plakáty ozdobily město a dočkaly se pozitivních ohlasů.

Šestiletá Lili z Opočna se dověděla o svízelné situaci, kterou prožívá např. safari park ve městě Dvůr Králové nad Labem. Rozhodla se pomoci, nakreslila plakáty, na kterých prosí občany, aby zoo podpořili. Odkazuje na nich na akci „Pozvi zvíře na oběd“, díky které získává park finance na krmivo pro zvířata. Se svou maminkou vylepila plakáty po městě, následná odezva lidí byla obrovská. Safari park vybral i díky malé Lili nemalé finanční částky a rozhodl se jí osobně poděkovat. Park stejně jako ostatní zoo v republice může od pondělí 12. dubna opět přivítat v areálu své návštěvníky, i když zatím jen v omezeném počtu. „Moc se mi líbí, co holčička udělala. Je malá a tak šikovná. Jsem na ni pyšná,“ říká Petra N. z Opočna.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.