Náhlé vznícení autobusu na terminálu v Ostravě: Řidič skončil v nemocnici

foto: HZS MSK

OSTRAVA – Požár motoru autobusu číslo 30 na terminálu Ostrava-Hranečník si vyžádal vyžádal zásah čtyř jednotek hasičů a také hospitalizaci řidiče, který v autobusu seděl.

K nehodě došlo ve čtvrtek 8. dubna odpoledne. Na vozidle typu Irisbus začal hořet jeho motor. Autobus v tu chvíli stál bez cestujících na okraji točny a čekal na svůj pravidelný odjezd.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Operační středisko hasičů bylo o požáru autobusu informováno ve čtvrtek ve 14:00 hodin s tím, že hořet začal údajně krátce poté, co s ním řidič dojel na terminál. Do Hranečníku hned vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Slezská Ostrava, Fifejdy a Zábřeh, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic.

“Při hašení se nadýchal kouře řidič autobusu, který chtěl pomoci s hašením kolegům. Díky rychlému zásahu hasičů se oheň nerozšířil na další části vozidla, uchránili tak před poškozením celou část pro cestující,” uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiči požár uhasili během několika minut. Kouřovými zplodinami přiotráveného řidiče odvezla sanitka do nemocnice. Škoda celé události je v tuto chvíli odhadována na 250 tisíc korun. Příčinou by měla být technická závada na motoru.