Nové centrum v Jihlavě dá šanci použitým věcem

V areálu Služeb města Jihlavy ode dneška funguje RE-USE centrum. Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Město dnes otevřelo své první RE-USE centrum. Lidé zde budou moci odevzdat věci, které nepotřebují, ale zároveň by ještě mohly někomu posloužit. Funkční věci tak dostanou nový život.

Nově otevřené centrum najedete na Brtnické ulici, v areálu Služeb města Jihlavy. „Je to zatím taková první vlaštovka, do budoucna bychom chtěli otevřít ještě další RE-USE centrum, které bude i pro větší věci, například pro nábytek a podobně,“ uvedl náměstek primátorky pro životní prostředí Vít Zeman.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

RE-USE centrum přijímá veškeré drobné předměty z domácnosti, jako jsou hračky, knížky či nádobí. Předměty sem ale nemusíte jen nosit, můžete si odsud i cokoli zdarma odnést. „Bohužel nemůžeme přijímat například elektroniku, u které nejsme schopni garantovat její bezpečnost. Dále nepřijímáme třeba plyšové hračky, ve kterých by mohli sídlit paraziti, jako jsou roztoči a jiný hmyz,“ doplnil mluvčí SMJ Martin Málek.