Očkování se ze zlínské nemocnice stěhuje do PSG arény

PSG aréna. Foto: Zlínský kraj

ZLÍN – Očkování se ve Zlínském kraji přesunuje z nemocnic do velkokapacitních očkovacích center. Stalo se tak již ve Vsetínské a Kroměřížské nemocnici, nyní je na řadě ta zlínská. Od 19. dubna bude v provozu centrum v PSG aréně.

Důvodem pro přesun jsou především nedostačující kapacity v nemocnicích. Úspěšně ho má za sebou Vsetínská nemocnice, jejíž zdravotníci se „zabydleli“ ve víceúčelové sportovní hale Na Lapači. Personál Kroměřížské nemocnice zas našel zázemí v hale B Výstaviště Kroměříž.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V PSG aréně se bude moct očkovat 7 dní v týdnu, 12 hodin denně. „Ve Zlínském kraji máme 8 očkovacích míst a s očkováním výrazně pomáhají také praktičtí lékaři. Včera jsme očkovali téměř 3 tisíce osob. Z hlediska počtu aplikovaných dávek je Zlínský kraj na srovnatelné úrovni s ostatními kraji,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Od začátku očkování dostal Zlínský kraj 114 210 vakcín proti covidu. Vyočkovalo se téměř 94 tisíc dávek, přičemž první dávku dostalo skoro 68 tisíc lidí a druhou dávku přes 26 tisíc zájemců. Podle nového mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví se upravily intervaly mezi podáním jednotlivých dávek. U vakcín Comirnaty a Moderna je to 38 až 42 dní, u AstraZenecy 84 až 91 dní.

Podle dat ministerstva zdravotnictví je ve Zlínském kraji nyní 4 420 lidí, kteří byli pozitivně testováni. V krajských nemocnicích je situace stále napjatá. „Vyhráno nad pandemií tedy rozhodně nemáme a je na nás všech, jaký vývoj bude mít pandemie v příštích dnech a týdnech. Jsme ve velmi křehké situaci a musíme být maximálně opatrní a nadále dodržovat ochranná opatření,“ řekla náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví.