Rozvolnění opatření otevře také nejmenší ZOO v republice v Chlebích

Foto: archiv ZOO Chleby

NYMBURK – Zoologická zahrada Chleby otevře v pondělí 12. 4. 2021 všechny své venkovní prostory.  „Jsme připraveni splnit jakékoliv podmínky, nošení respirátorů, dezinfekci, udržování rozestupů i případné omezení počtu osob v zahradě,“ vysvětluje lektor Jaroslav Dufek.

Dosud asi největší lákadlo pro návštěvníky bude otevřený lvinec. Ten byl sice zprovozněn na konci loňského léta, nicméně příchozí si jej vzhledem k epidemii příliš neužili. „Loni to bylo pouhých čtrnáct dnů. Nyní už v něm uvidí dva nové lvy,“ říká pracovník zahrady. Zavřené by měly od pondělí zůstat pouze vnitřní prostory, tedy například terária s plazy.

V chlebské zahradě vzniká také nový objekt statku, jehož součástí bude i výběh s ovcemi a kozami. V blízké budoucnosti zde chtějí umožnit přímý kontakt návštěvníků, zejména dětí, se živými zvířaty. Zahrada vyhlásila na dostavbu takzvaného kozince sbírku, kterou se před několika dny podařilo naplnit. Vybralo se více než 160 tisíc korun.

Otevřeno pro návštěvníky bude každý den od 9.00 a vstupenky dostanete na pokladně. Vzhledem k rozšíření areálu a zkušenostem s návštěvností v tomto období ZOO neočekává naplnění povolené kapacity, a proto rezervace není nutná. Nezbytné ale bude dodržovat rozestupy mít zakrytá ústa a nos pomůckami dle platného nařízení.

 

Foto: archiv Chleby