V návěsu kamionu se ukrývali dva mladí cizinci s nakažlivou kožní chorobou

V návěsu kamionu se ukrývali dva mladí cizinci (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – Policisté z Odboru cizinecké policie vyšetřují další z případů nelegální migrace cizinců na území České republiky. O Velikonočním pondělí v odpoledních hodinách přijali oznámení o odstaveném nákladním vozidle nedaleko Jindřichova Hradce, kde byl z ložné plochy slyšet hluk.

Na místo byla vyslána hlídka jindřichohradeckých policistů, kteří společně s majitelem vozidla, po otevření zaplachtovaného návěsu zjistili, že jsou zde dva mladíci – cizí státní příslušnosti. „Na výzvu k předložení osobních dokladů reagovali špatnou angličtinou a předali k ověření azylový doklad jednoho státu Evropské unie, kdy strážci pořádku zjistili, že se pravděpodobně jedná o příslušníky z Blízkého Východu, kteří chtěli komunikovat pouze svým domorodým jazykem,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zadržení muži postoupili provedení antigenního testu s negativním výsledkem a v policejních databázích napříč Schengenským prostorem strážci pořádku ověřili jejich první vstup na území Evropské unie.

„Komplikace nastala, když lékař ve zdravotnickém zařízení u obou mladíků zjistil výskyt nakažlivé kožní choroby. Z toho důvodu byly dezinfikovány policejní prostory, kde mladí muži pohybovali,“ zkonstatoval Matzner. V úterý policisté vydali rozhodnutí o povinnosti opustit území České republiky do stanované doby a navrácení do země, kde požádali o azyl.