Video: Díky náhodné spolupráci policistů a strážníků se podařilo zadržet hledaného muže, který jel na ukradeném kole

HRADEC KRÁLOVÉ – Zásluhou místní znalosti si policisté z pohotovostního a eskortního oddělení tento čtvrtek všimli muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Ten si okolo nich frčel na horském kole značky Specialized, které to bylo v ten samý den nahlášeno jako odcizené.

Muž ukradl bicykl ze společných prostor jednoho z hradeckých domů a vydal se na vyjížďku do ulic krajské metropole. To však nebyl jeho dobrý nápad, protože si ho všimli během směny policisté. Ti se muže snažili zastavit, ale ten na jejich výzvy nereagoval a naopak začal před nimi velmi rychle ujíždět.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka začala muže okamžitě pronásledovat, hledanému lapkovi zkřížil včas cestu strážník městské policie, kterému se lumpa podařilo zastavit. „Strážník na místě prováděl kontrolu zaměřenou na parkování, když si všiml rychle ujíždějícího mladíka na jízdním kole, pronásledovaného hlídkou policie, nereagujícího na výzvu, rozhodl se proto použít k jeho zastavení donucovacích prostředků.“  vysvětlila mluvčí hradecké městské policie Eva Kněžourová.