Základní škola v Jeseníku se chystá na návrat dětí. Jak bude probíhat testování?

JESENÍK – Školy se připravují na návrat žáků prvního stupně a předškoláků. Dětem přibude nová povinnost, před vyučováním se dvakrát týdně otestovat na přítomnost koronaviru. Základní škola v Jeseníku očekává návrat asi 420 dětí.

Základní škola v Jeseníku má na prvním stupni asi 420 žáčků. To znamená, že na každou budovu by se v rotačním systému mělo v pondělí vrátit asi 100 dětí. „Někteří rodiče již avizovali, že své děti za těchto podmínek do školy nepošlou. Zatím však není jasné, kolik dětí to celkově bude,“ uvedl ředitel školy Dominik Liberda. Podle ředitele absenci žáka z důvodu neúčasti na testování bude škola evidovat jako omluvenou. „Dle možností školy a učitelů se budeme snažit individuálně podpořit takového žáka při samostatném vzdělávání např. poskytnutím samostatné práce, individuální nebo skupinovou konzultací, apod,“ píše se na webu školy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Žáci se budou testovat antigenními testy dvakrát týdně, a to vždy ráno po příchodu do školy po třídách buďto v jidelně nebo v tělocvičně školy, toto platí pro obě budovy. Za teplého počasí se testování přesune do venkovních prostor. Dětem z 1. až 3. třídy může při testování asistovat třetí osoba, a to buďto zákonný zástupce nebo jiná pověřená osoba. Do šatny vstupují žáci až po testování s negativním výsledkem testu.

Školní družina bude fungovat pouze pro děti 1. až 4. tříd. Školní stravování bude pro děti v prezenční výuce fungovat běžným způsobem, děti na distanční výuce si můžou oběd vyzvednout do jídlonosiče. Podrobné informace najdete na webu školy.

O distribuci testovacích sad se postarali hasiči.

„Na všech 13 požárních stanicích v Olomouckém kraji jsme vytvořili výdejní místa pro distribuci testů pro školáky. Dnes a zítra si je ve dvou vlnách vyzvednou zástupci škol. Celkově hasiči přerozdělili 245 700 kusů testů,“ uvedla včera mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Roušky a respirátory

Ve škole musí děti a všichni zaměstnanci nosit respirátor nebo v případě žáků chirurgickou roušku.