Zámecký park oživily nové dřeviny

Zdroj: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V těchto dnech vysazují zaměstnanci dodavatelské firmy více než 150 stromů a keřů v Zámeckém parku zámku Kinských. Díky příznivým klimatickým podmínkám zvládnou práce v předstihu.

Téměř dvě stě stromů prošlo v parku do konce března odborným ošetřením. „Část z nich, konkrétně 51 stromů, však musela být na základě odborného posudku kvůli špatnému zdravotnímu stavu smýcena. Tyto práce probíhaly ve spolupráci s Miroslavem Dvorským z Českého svazu ochránců přírody Valašské Meziříčí, aby nebyli ohroženi hnízdící ptáci či veverky,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková. Díky chladnému počasí naštěstí nedošlo k poškození bylinné vegetace ani rušení ptáků při hnízdění.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od začátku dubna v parku probíhá výsadba 57 nových stromů a 98 vzrostlých keřů. Práce měly být dokončeny do poloviny tohoto roku, podle všeho to ale vypadá, že budou dokončeny dříve. Poté bude probíhat rozvojová péče o dřeviny do konce roku 2023. Zámecký park je veřejnosti přístupný, měla by ale dbát zvýšené opatrnosti.