Zoo Olomouc otevírá v pondělí! Po dlouhé době můžete opět vyrazit za zvířaty

OLOMOUC – Po dlouhé době znovu otevírá Zoo Olomouc na Svatém Kopečku. Zoologické zahrady se během svého uzavření v důsledku koronavirové krize dostaly do kritické finanční situace. V nejtěžších chvílích zoologické zahradě pomohly dary od návštěvníků. Nyní se na základě usnesení vlády může zoologická zahrada znovu otevřít. Za zvířaty můžete vyrazit už v pondělí.

Na základě usnesení vlády v pondělí 12. dubna otevře venkovní areál zoologické zahrady Olomouc na Svatém Kopečku. Zoologická zahrada se na návrat návštěvníků intenzivně připravuje, při návštěvě je potřeba dodržovat určitá omezení. Otevírá se pouze venkovní areál, vnitřní expozice musí zůstat uzavřené. Zoo může využít jenom 20 procent své kapacity z maximálního možného počtu návštěvníků v jeden čas, to znamená, že v jeden okamžik může být v zoo maximálně 3000 návštěvníků. V praxi to znamená, že hlavně o víkendech s pěkným počasím budete muset třeba chvíli počkat, než někteří návštěvníci odejdou. Otevírací doba zahrady zůstává standardní, od dubna do srpna budou pokladny otevřeny od 8 do 18 hodin, areál je potřeba opustit do 2 hodin po uzavření pokladem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Vstupenku do zoo zakoupíte buď online nebo na místě na pokladnách. Rezervace zoo nevytváří. Zoo doporučuje, aby návštěvníci o víkendu směřovali svůj příchod buď do časně dopoledních nebo až odpoledních hodin, aby se vyhnuli překročení maximální možné kapacity návštěvníků. Zoo ubezpečuje, že k vidění budou téměř všechna zvířata.

Služby

Lanáček bude v provozu během dubna o víkendech, od května denně. Vláček bude jezdit o víkendu. Suvenýry Zoo Olomouc lze zakoupit v čase provozu pokladen denně. Občerstvení bude možné zakoupit jako v běžném režimu, gastroprovozovny se pouze řídí obecnými nařízeními ministerstva zdravotnictví. Žádné speciální nařízení pro zoo vydáno nebylo. Toalety budou otevřeny. „V areálu je potřeba dodržovat 2metrové rozestupy, dezinfekci rukou a nošení respirátorů. Ve venkovním areálu je umístěno 22 stojanů s dezinfekcí,“ uvedla mluvčí zoo Iveta Gronská.