Ztraceného chlapce Adama uklidnila až služební pouta a obušek

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – V Bergmanově ulici na Černém Mostě našla náhodná žena ztraceného chlapce. Zavolala na linku 156 a strážníci si pro malého Adama přijeli. Maminku se sestrou však hledali marně. Chlapce museli uklidnit pomocí ukázek techniky a pout.

Uplakaného, asi tříletého chlapce bez doprovodu, si včera všimla běžkyně v Bergmanově ulici na Černém Mostě,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Chlapec se ženou odmítal komunikovat, byl pěkně rozrušený. Nakonec ale svolil, že maminku půjdou společně hledat. Během hledání kontaktovala žena linku 156 a celou událost nahlásila městským strážníkům.

Strážníci informovali Policii ČR, dítě si od nálezkyně převzali s tím, že ho převezou na policejní služebnu. „Protože chlapec poplakával, posadili ho strážníci do služebního vozu a snažili se ho uklidnit ukázkami techniky a vybavení,“ dodala mluvčí. Nejvíce chlapce zaujal obušek, pouta a také maják. Když se poněkud uklidnil, prozradil strážníkům, že se jmenuje Adam a že byl na procházce s maminkou a sestrou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka se proto rozhodla s dítětem ve voze prozkoumat okolí,“ uvedla ještě Seifertová. Prohledali bezvýsledně několik dětských hřišť a až teprve cestou na rozhlednu Doubravka si všimli ženy s dvouletou holčičkou v nosítku na prsou. Ta syna již dvacet minut intenzivně hledala. Syn se jí totiž vzdálil z dohledu, když dávala dceru na malou potřebu. Adam se rozzářil jako sluníčko a s voláním na maminku, se rozeběhl ke své rodině.