Řidič kamionu zablokoval železniční přejezd na Třebíčsku. Policisté žádají veřejnost o spolupráci

Ilustrační fotografie

TŘEBÍČ – Jen málo stačilo a na trati u Vladislavi mohlo dojít k železniční nehodě, když na kolejích zůstal stát tahač s návěsem a vzápětí zde projížděl vlak. Kriminalisté hledají cestující, kteří ve čtvrtek 1. dubna ohroženým vlakem cestovali, aby se přihlásili na lince 158.

Zatím neznámý řidič nákladní soupravy, kterou tvořil tahač Mercedes Benz s návěsem s polskou registrační značkou, jel ten den odpoledne od Třebíče na Vladislav. Na železničním přejezdu u Vladislavi se ocitl krátce před šestnáctou hodinou. „Řidič najel na přejezd v době, kdy byla dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu, přerušovaným zvukem houkačky přejezdového zabezpečovacího zařízení a sklápěly se závory,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Souprava přejezd zcela zablokovala. Od Třebíče směrem na Náměšť nad Oslavou ale právě v tu chvíli přijížděl osobní vlak. Naštěstí si strojvedoucí překážky včas všiml a ke zpomalení vlaku použil rychlobrzdu. „Řidič nákladního vozidla ale stačil zařadit zpátečku a vycouval z přejezdu, kdy následně vlaková souprava projela železničním přejezdem a zastavila na rychlobrzdu zhruba 100 metrů za přejezdem,“ dodala Dana Čírtková. Ve vlaku v té době cestovalo asi patnáct cestujících spolu se strojvedoucím a výpravčím.

Řidič nákladní soupravy z místa okamžitě odjel. Policisté ale mají k dispozici registrační značku vozidla, a proto bude jeho vypátrání ve spolupráci s polskými policisty jen otázkou času. Neznámý řidič je podezřelý z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti a v případě prokázání viny mu může hrozit až pět let za mřížemi.

Kriminalisté se obracejí na cestující, kteří ve čtvrtek 1. dubna jeli v 15.44 osobním vlakem č. 4843 z Třebíče směrem na Vladislav, ať se přihlásí na lince tísňového volání 158 nebo na telefonním čísle 725 949 059. Ozvat se mohou také písemně na emailové adrese: karel.vejmelka@pcr.cz.