Cyklobus do Beskyd opět v provozu! Odkud pojede a jak probíhalo jednání?

Ilustrační foto.

KOPŘIVNICE – Již od příštího měsíce budou mít místní obyvatelé možnost se opět dostat do Beskyd cyklobusem. Podrobnosti sdělíme v článku.

Během minulého týdne se podepsala šestistranná smlouva mezi dopravcem a partnerskými městy, která zajistí na příští tři sezóny dopravu do Beskyd. Autobus bude jezdit pravidelně v pátek a o víkendu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Autobus s možností přepravy jízdních kol bude jezdit na trase Nový Jičín – Bílá, přičemž v Kopřivnici bude stavět na autobusovém nádraží. Poprvé vyjede 1. května, a to hned dvakrát. O víkendech a během svátků totiž budou do Beskyd jezdit dva spoje denně, jeden na Pustevny, druhý na Bumbálku a Bílou. V pátky se výletníci i se svými koly budou moci nechat vyvézt na Pustevny. V červenci a srpnu, kdy se předpokládá největší zájem o tuto službu, bude spoj na Bílou zajištěn rovněž každý pracovní den,“ dodává podrobnosti Lucie Macháčková z Kopřivnice.

Dopravu do Beskyd se podařilo opět zavést po dvou letech, bude ji provozovat společnost Z-Group a cestující z Kopřivnice na Pustevny zaplatí 70 korun, na Bílou pak o dvanáct korun více. Přeprava kola bude stát 40 korun. Jízdní řád linky na Beskydy je k dispozici na webových stránkách města.