Děti ze ZŠ Ohrada se dočkají nového hřiště

Foto: Jiří Žůrek

VSETÍN – V areálu základní školy na Ohradě bude v letošním roce pokračovat další etapou rekonstrukce sportovišť. V roce 2018 zde proběhla modernizace atletiště, v roce 2019 opravy chodníků. Nyní přišlo na řadu menší z asfaltových hřišť. Po dokončení budou mít školáci k dispozici moderní sportoviště.

Menší ze školních hřišť bylo v minulosti opatřeno povrchem z litého asfaltu, které je nyní nepoužitelné. Proto se vedení školy dohodlo s městem na opravě. „Projektová dokumentace byla připravena již loni, ale z důvodu úsporných opatření kvůli pandemii koronaviru jsme samotnou realizaci odložili až na letošní rok,“ uvedl místostarosta pro školství Tomáš Pifka. O provedení rekonstrukce se ucházelo sedm firem, nakonec vyhrála ta místní s nabídkou 2,2 milionu korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Firma provede odstranění stávajícího asfaltu, zemní práce včetně odvodnění a postaví opěrnou zídku. Samotný povrch hřiště bude z tartanu. „Na ploše, která obepne čtyři metry vysoké síťové oplocení se vstupní brankou, bude možné hrát současně na dvou hřištích badminton nebo na jednom volejbal. Nebude chybět ani mobiliář v podobě laviček,“ doplnil Pifka. Rekonstrukce proběhne v letních měsících, aby se děti v září mohly vrátit na zbrusu nové hřiště.