“Dnes jsme otevřeli”, hlásí Zoo Ostrava. Malé háčky tady ale pořád jsou

foto: Zoo Ostrava (fb)

OSTRAVA – Ostravská zoologická zahrada dnes po dlouhých týdnech otevřela své brány pro návštěvníky. Přístup je zatím jen do venkovního areálu. Pavilony jsou zavřené. Do areálu navíc smí jen 20 procent lidí z celé kapacity zoo. Otevírací doba je standardní pro toto roční období, tedy od 09:00 do 19:00 hodin.

„Jsme rádi, že Vás odedneška můžeme opět přivítat v naší zoo. Zatím jen ve venkovních prostorech, pavilony zůstávají uzavřeny,“ avizovala dnes zahrada na svých stránkách, zatímco návštěvníci už se od 9:00 hodin procházeli po areálu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Potěšující je také cena vstupného, která v tuto chvíli není navýšena a to přesto, že se Zoo Ostrava, stejně jako další zařízení tohoto typu, dostala v posledních měsících díky pandemii do finanční krize.

Otevření zoologické zahrady a omezení kapacity na 20 procent vyplývá z nařízení Ministerstva průmyslu a obchodu. “Dvacetiprocentní kapacitu jsme spočítali po poradě vedení minulý týden. Vycházeli jsme z minulých zkušeností, kolik lidí je areál schopen pojmout,“ uvedla ještě Šárka Nováková.

Psali jsme také: Zoologické zahrady jsou ve finanční krizi. Pomozte té ostravské adopcí zvířete!