Jihlava chystá promítání v letním kině, pokračují opravy hlediště

V loňském roce probíhaly opravy střední části hlediště. Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Ve městě letos pokračuje oprava amfiteátru. Po loňské střední části přišla na řadu levá část hlediště. Plánované akce to ale nijak neohrozí. Vše by mělo být hotovo do konce června, takže si diváci letního kina již budou moci posedět v novém.

Stavební firma dnes v areálu začala s přípravnými pracemi a stavbou oplocení. „Dělníci odstraní rozpraskané a na mnoha místech rozpadlé prvky diváckého hlediště z betonu a betonových desek. Odstraní také nedostatečné základy. Na ty nové pak položí železobetonovou desku se zapuštěnými ocelovými kotevními pruty pro jednotlivé stupně hlediště, které nově vyzdí z lomového kamene do betonu,“ uvedl tiskový mluvčí magistrátu Radovan Daněk.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V průběhu oprav bude vždy zachován provoz alespoň jednoho ze dvou schodišťových ramen. Letos půjde o pravé rameno při pohledu od plátna. Opravy by nijak neměly narušit plánované kulturní akce, pokud je epidemiologická situace umožní. V případě potřeby může město práce na dobu nezbytně nutnou přerušit.

Opravy jihlavského amfiteátru má na starosti firma Pozemní stavby Jihlava. Letošní levá část hlediště přijde město na více než dva a půl milionů korun.