Kolony na D46: Bagry na estakádě, dělníci všude

Bagry zvládly bourací práce za víkend

PROSTĚJOV – Opravy dálnice D 46 s sebou přinášejí komplikace v dopravě. Na trase z Olomouce do Prostějova se tvoří dlouhé kolony, které se prakticky rozjíždí až za Prostějovem. Lidé musí na trase počítat s půlhodinovým zpožděním, ve špičce je se může zdržení protáhnout ještě déle.

Zúžení do jednoho pruhu řidiče čeká u Olšan, kde se začal u Exitu 33 opravovat most. Omezený průjezd je i v Prostějově, kde se bude postupně rekonstruovat celá estakáda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ta kolem Prostějova vznikla v letech 1986 -1987, což znamená, že dnes již nevyhovuje svými parametry, ani požadavky na zatížení. Během víkendu se do prostějovského dálničního mostu u Vitany již zakously bagry.

„První část je oprava mostu v Dolní ulici. Pak přijde na řadu generální oprava mostu u firmy FCC, třetí částí je oprava estakády Haná a s tím souvisejících sjezdů a nájezdů. V lokalitě Prostějov – střed dojde k rozšíření celé mostní konstrukce a vzniku nových připojovacích a odbočovacích pruhů z dálnice, to znamená při sjezdu a nájezdu na dálnici,“ náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Rozsáhlá modernizace vyjde na cca 196 milionů Kč s předpokládaným datem zprovoznění v prosinci roku 2022. Součástí stavby by mělo být také odhlučnění.

Další omezení na D 46 řidiče čeká u Vranovic-Kelčic, kde probíhají práce na středovém dělícím páse v několika místech současně. Rekonstrukce vozovky proběhne na trase kilometrů 9,2 až 16,7 vlevo a 12,3 až 16,7 vpravo. Práce potrvají do října. Předpokládaná cena se pohybuje kolem 157 milionů korun.