Mladík přejel do protisměru a na benzince boural. Škoda je čtvrt milionu

Foto: HZS Vysočina

HAVLÍČKŮV BROD – K sobotní nehodě v Golčově Jeníkově, při které se v prostoru čerpací stanice srazila dvě auta a poté jedno z nich začalo hořet, víme další podrobnosti.

Nehoda, k níž došlo v sobotu 10. dubna po půl jedenácté dopoledne a psali jsme o ní zde, se stala na ulici 5. května. „Dvaadvacetiletý mladík s osobním vozidlem Škoda Fabia projížděl po silnici II/345, když náhle přejel zřejmě úmyslně do protisměru na benzínovou čerpací stanici a u jednoho ze stojanů čelně narazil do nákladního vozidla s návěsem,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Osobní auto mělo po nárazu zcela zdemolovanou přední část, poškozeno bylo i nákladní auto značky DAF. Škodovka navíc začala hořet. Mladý řidič zůstal ve voze zaklíněný a musel být vyprošťován pomocí hydraulického zařízení. Poté byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové.

Škoda na vozidlech se vyšplhala na částku 250 tisíc korun, na benzince žádná hmotná škoda nevznikla. “Případné ovlivnění mladíka alkoholem nebo psychotropními látkami budou policisté znát na základě rozboru krve,” dodala Dana Čírtková.