Na Břeclavsku se střetlo auto s motorkou. Motorkářku do nemocnice vzal vrtulník

Zdroj: HZS JMK

BŘECLAV – V sobotu před 18. hodinou se  střetly u Velkých Pavlovic osobní automobil a motocykl. Zranily se obě řidičky. U nehody zasahoval vrtulník.

K nehodě vyjela profesionální hasičská jednotka ze stanice Hustopeče. Hasiči zabezpečili místo nehody a do příjezdu záchranné služby poskytovali zraněným první pomoc. „Mladší ženu, řidičku motorky, jsme ošetřili a s pohmožděninami jsme ji k vyloučení vážnějších zranění přepravili vrtulníkem do péče lékařů v břeclavské nemocnici. Žena středního věku z osobního auta utrpěla převážně lehčí zranění. Po ošetření jsme ji převezli sanitkou rovněž do břeclavské nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Jednotka dále pomohla s naložením jedné z pacientek do vrtulníku záchranářů. „Po zdokumentování místa nehody hasiči uklidili komunikaci od střepů. Silnice mezi Velkými Pavlovicemi a Němčičkami byla po dobu zásahu neprůjezdná,“ popsal zásah mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.