Na Budějovicku se střetl nákladní vlak s autem. Řidička jela zřejmě na červenou

Řidička na Českobudějovicku vjela se svým vozidlem na přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl nákladní vlak (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Uplynulý víkend s sebou přinesl další nehodu na železnici. Řidička na Českobudějovicku totiž vjela se svým vozidlem na přejezd právě ve chvíli, kdy tudy projížděl nákladní vlak.

V sobotu 10. dubna 2021 krátce před čtvrtou hodinou odpoledne zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému při závažné dopravní nehodě na železničním přejezdu v Hrdějovicích. Osobní motorové vozidlo značky Renault se střetlo na železničním přejezdu s projíždějícím nákladním vlakem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Vozidlo, ve kterém byla jen řidička, bylo po střetu odhozeno mimo kolejiště. Hasiči vyprostili řidičku a předali jí do péče záchranářům. Ti zraněnou řidičku po prvotním ošetření převezli do nemocnice,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Řidička na Českobudějovicku vjela se svým vozidlem na přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl nákladní vlak (zdroj Policie ČR)

Provoz na trati musel být přerušen. Řidička jela s vozidlem směrem od centra obce Hrdějovice k obchodu Makro. „Podle prvotních informací od svědků, řidička pravděpodobně přehlédla či nereagovala na světelná a zvuková znamení na železničním přejezdu,“ upřesnil Matzner. Nehodou se nadále zabývají dopravní policisté a pracovníci drážní inspekce.