Na silnici ve Zlechově zabíjel alkohol. Mladý řidič může jít až na šest let do vězení

Foto: HZS Zlínského kraje

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Policisté ukončili vyšetřování smrtelné nehody ze 14. ledna. Osmadvacetiletý muž tehdy v opilosti způsobil hromadnou havárii čtyř aut, při které přišel o život šedesátiletý spolujezdec. Nyní mu hrozí až šestiletý trest.

Tragická srážka se stala na silnici I/50 mezi Starým Městem a Buchlovicemi na Uherskohradišťsku. „Osmadvacetiletý řidič vozidla Ford Tranzit tam při jízdě ve směru od Uherského Hradiště přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím osobním automobilem Škoda Fabia. Po střetu byla fabie odhozena do protisměru a tam narazila do vozidla Opel Astra jedoucího taktéž od Uherského Hradiště. Ford po střetu s fabií rovněž narazil do dalšího automobilu, a to do vozu Škoda Rapid jedoucího od Brna,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při nehodě zemřel šedesátiletý spolujezdec z vozidla Škoda Fabia. Jeho řidič byl zraněn těžce. Lehká zranění pak utrpěli řidiči opelu a rapidu. Viník nehody vyvázl bez zranění.

Při vyšetřování policisté zjistili, že osmadvacetiletý řidič sedl za volant opilý. „Nadýchal 1,36 promile. Navíc v době, kdy měl zadržený řidičský průkaz. Dva měsíce před touto tragickou událostí totiž boural pod vlivem alkoholu v Ostravě. Tam naštěstí účastníci vyvázli bez zranění nebo s lehkým zraněním,“ sdělila Simona Kyšnerová.

I z toho důvodu muže policisté po nehodě zadrželi. Na druhý den skončil ve vazbě. „V předešlých dnech předložil vyšetřovatel státnímu zástupci spisový materiál s návrhem na podání obžaloby proti obviněnému pro přečiny usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tuto trestnou činnost mu hrozí až šestiletý trest odnětí svobody,“ dodala Simona Kyšnerová.