Opilá žena vjela s elektrokolem do protisměru a zahučela do příkopu. Poté musela skončit v péči lékařů

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Jarní počasí láká na silnice čím dál více cyklistů, ti společně s chodci a motocyklisty patří mezi nejohroženější účastníky silničního provozu. O to více je nutné dbát na bezpečnost a neusedat za řídítka kola či motorky pod vlivem alkoholu.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Lucie Konečná, k této vážné dopravní nehodě došlo uplynulou sobotu v devět hodin večer. Od obce Rohoznice směrem na obec Jeníkov jela padesátiletá žena na elektrokole, která se podle všeho nevěnovala plně řízení. Vjela tak do protisměru a i s elektrokolem spadla do příkopu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Provedeným šetřením bylo zjištěno, že žena měla před jízdou pozřít alkohol, jelikož nebyla schopna s ohledem na svá zranění provést dechovou zkoušku, byl vyžádán odběr krve v nemocnici,“ říká mluvčí. Cyklistka měla naštěstí na hlavně přilbu, elektrokolo bylo v pořádku osvětleno a na sobě měla reflexní vestu.

Policisté upozorňují:

  • Tento dopravní prostředek využívají v čím dál větší míře zejména senioři nebo fyzicky méně zdatní jezdci. Ovšem ani na elektrokole se rozhodně nevyplatí podceňovat bezpečnostní prvky, zejména pak cyklistickou přilbu, která dokáže ochránit hlavu jak mladých, tak i dříve narozených jezdců. Také je nutné naučit se tato kola bezpečně ovládat.
  • Přestože povinná výbava pamatuje na prvky, které cyklistu činí pro okolí pokud možno co nejviditelnějším (odrazky, světlomety, a další), každý další byť nepovinný reflexní prvek, který využije, zvyšuje jeho bezpečnost. Trh nabízí širokou škálu zboží z reflexního materiálu, ať to jsou např. batohy nebo potahy na batohy, reflexní pásky, šátky, a mnoho dalších. Navíc sportovní oblečení v dnešní době je reflexními prvky hojně opatřeno.
  • V neposlední řadě je třeba ovšem připomenout, že je na ně pohlíženo jako na řidiče a také oni se musí plně věnovat řízení a nesmí v silničním provozu jezdit pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek.