Opravit starý nebo postavit nový? V Kroměříži rozhodují o osudu krytého bazénu

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Stávající krytý bazén v Obvodové ulici v Kroměříži je ve velmi špatném stavu. Radnice stojí před rozhodnutím, zda ho opravit, nebo ve stejné lokalitě postavit zcela nový. „Osobně se přikláním k tomu, abychom postavili zcela nový krytý bazén. Nejednalo by se o obrovské aquacentrum, ale atrakce zejména pro děti by v bazénu chybět neměly,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Letitý krytý bazén v Obvodové ulici byl postaven v takzvané „akci Z“, což se podobně jako u jiných staveb projevilo mnohdy špatně odvedenou prací. „Když k tomu přidáme opotřebení materiálu a vady související se stářím zařízení, můžeme mluvit o kritickém stavu. Například vana současného bazénu je dokonce v havarijním stavu,“ popsal místostarosta Vratislav Krejčíř.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stavba nového bazénu by městskou kasu nemusela vyjít o moc dráž, než rekonstrukce. „V několik desítek let starých budovách se takřka vždy objeví něco, s čím při přípravě opravy nepočítáte. A náklady rostou. Dalším přínosem stavby nového bazénu by bylo to, že bychom jej stavěli za provozu stávajícího krytého bazénu. Nemuseli bychom tak hledat nový bazén pro plavání školáků, sportovců ani veřejnosti,“ dodal starosta Němec.

Definitivní verdikt ale zatím nepadl. „Před konečným rozhodnutím je nutné vést širší debatu, hlavně s odborníky,“ upozornil místostarosta Karel Holík.