Při požáru domu v Borači byl zraněn hasič, zřítila se na něj štítová zeď

BRNO-VENKOV – Krátce před půlnocí ze soboty na neděli byl nahlášen požár domu v obci Borač na Tišnovsku. Při zásahu se zranil jeden hasič. Škody jsou ve statisících.

Plameny zachvátily půdní prostory staršího hospodářského stavení na ploše asi 10×7 metrů. Pět hasičských jednotek proti plamenům nasadilo 3 vodní proudy. Velitel zásahu nechal zřídit čerpací stanoviště u blízkého vodního toku. Během půl hodiny se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu a začali s dohašováním ohnisek a rozebíráním střešních konstrukcí. Při této činnosti se zřítila štítová zeď, která poranila jednoho z hasičů. Posádka záchranné služby ho ošetřila  a odvezen do nemocnice, kde je v současné době hospitalizován. „V letošním roce jde o devátého hasiče, který se při zásahu poranil, což je ve srovnání s předchozím rokem naštěstí podprůměrné číslo. Požár byl zlikvidován v 3.19 hodin. Předběžný odhad škody je 300 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byl přizděný trám v komíně,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.