Přišlo rozvolnění, trhy se vrací na náměstí

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Zákazníci už nemusí nakupovat jen v supermarketu, mohou si vybrat zboží i na čerstvém vzduchu. Současná situace ohledně koronaviru opět umožňuje pořádání trhů, avšak za dodržování přísných hygienických předpisů. Nebude také možné zakoupit si vše, na co byli lidé zvyklí.

Nouzový stav skončil a přišlo rozvolnění, díky kterému se mohou nejen ve městě Dvůr Králové nad Labem opět konat trhy. Zatím půjde ale jen o trhy farmářské, které se uskuteční na královédvorském náměstí T. G. Masaryka, konkrétně ve středu 14. dubna od 8 hodin od rána do čtyř hodin do odpoledne. Návštěvníci se mohou těšit např. na ovoce, zeleninu, pečivo nebo sýry a uzeniny. Zakoupit si pochutiny a na místě je jíst však zatím stále nebude možné. „Na základě vládního nařízení se zatím mohou konat pouze farmářské trhy, prodej doplňkového sortimentu, jako je například oblečení, není možný,“ říká organizátor trhů ve městě Radek Aleš.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.