Prý chtěl jít do vězení. Vymyslel si bombu na frekventovaném nádraží

Hlavní nádraží Olomouc

OLOMOUC – V pátek odpoledne oznámil neznámý muž na linku 158, že na Hlavním nádraží v Olomouci je bomba. Vzhledem k rychlému zásahu policistů nebylo nutné nádraží evakuovat. Pachatelem byl opilý mladý muž z Ostravy, který se k činu doznal. Jeho motiv byl překvapivý.

V pátek 9. dubna o čtvrt na tři odpoledne na linku 158 neznámý muž oznámil, že na Hlavním nádraží v Olomouci je bomba. Na místo byly ihned vyslány policejní hlídky včetně psovodů se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin. O spolupráci byli požádáni i strážníci Městské policie Olomouc a vojáci. Zhruba po čtvrt hodině muž volal na tísňovou linku znovu a hrozbu zopakoval. To mu ale už byli v patách policisté, kteří jej za dvacet minut od prvního oznámení zadrželi nedaleko hlavního nádraží.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Čtyřiadvacetiletý muž z Ostravy nadýchal téměř 2,50 promile a policistům přiznal, že oznámení o bombě učinil on s tím, že se jednalo pouze o poplašnou zprávu. „Vzhledem k rychlosti zadržení pachatele a zajištění prvotních opatření na samotném vlakovém nádraží včetně vyhodnocení veškerých okolností případu nakonec nebylo nutné nádraží evakuovat,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Zadržený muž putoval nejprve na záchytku v Olomouci a následně do policejní cely. V sobotu 10. dubna ho olomoučtí kriminalisté obvinili z šíření poplašné zprávy. Obviněný muž se k činu doznal a jako důvod svého jednání uvedl, že chtěl jít do vězení. Jeho „sen“ se mu tak splní, protože vzhledem k nouzovému stavu si může pobýt za mřížemi dva roky až osm let.