Sčítání v Jihomoravském kraji: Nejaktivnější je Podhradí nad Dyjí

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Od začátku sčítání obdržel Český statistický úřad přes 2,6 milionu elektronických sčítacích formulářů. V Jihomoravském kraji je nejaktivnější obec Podhradí nad Dyjí z okresu Znojmo.

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec si lze udělat obrázek, jak to v kraji vypadá z hlediska zapojení jednotlivých obcí do sčítání. Mezi nejaktivnější obce v rámci Jihomoravského kraje patří Podhradí nad Dyjí, Rudlice a Strážovice. Podle 1. místopředsedkyně Českého statistického úřadu Evy Krumpové sčítání běží přes dva týdny. „Sečtených máme více než 5 milionů osob a já bych jim všem chtěla poděkovat, že využily možnost sečtení se online. Všichni mají stále možnost využít elektronický formulář a sečíst celou domácnost, stejně jako pomoci se sečtením těm, kteří to sami nezvládnou. Od soboty bude navíc možnost sečíst se prostřednictvím listinného sčítacího formuláře,“ uvedla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Sčítání 2021 probíhá do 11. května. Od 17. dubna začnou sčítací komisaři roznášet listinné formuláře do domácností, které se nesečetly online, a to v předem oznámených termínech. Z důvodu ochrany zdraví a s ohledem na současnou situaci s covid-19 budou komisaři předávat formuláře před domem. Ti, kdo se do té doby nesečtou, si tak budou moci vybrat, zda vyplní elektronický formulář či využijí jeho listinnou formu.

TOP 10 nejaktivnějších obcí v kraji

Obec Okres Odeslané formuláře na 100 bytů
Podhradí nad Dyjí Znojmo 69,2
Rudlice Znojmo 64,1
Strážovice Hodonín 63,9
Holubice Vyškov 63,7
Rajhrad Brno-venkov 63,3
Želetice Znojmo 63,1
Popůvky Brno-venkov 62,6
Čeložnice Hodonín 61,6
Nebovidy Brno-venkov 60,7
Oslnovice Znojmo 60,7

Pozn.: Za jeden byt je možné odeslat více než jeden formulář, uvedený ukazatel tak nepředstavuje podíl sečtených bytů v dané obci.