Škodovka vjela do jízdy autobusu, jeho řidič dupnul na brzdu a zranil se jeden z cestujících. Nebyli jste náhodou při tom?

HRADECKO – Buď se v královéhradecké metropoli nevyznal, nebo nezná dopravní značky, jinak si nelze vysvětlit chování řidiče škodovky, který vjel do jízdy autobusu. Šofér vozidla MHD měl co dělat, aby nedošlo ke srážce.

Jak dnes sdělila policejní mluvčí Eliška Majerová, k dopravnímu incidentu došlo uplynulou neděli krátce po druhé hodině odpolední v Hradci Králové. Mladý řidič jel v bílém vozidle Škoda Fabia (typ Junior) a odbočoval z ulice Jeronýmova vlevo na Gočárovu třídu. „Řidič pravděpodobně dostatečně nerespektoval dopravní značení, vjel na hlavní pozemní komunikaci přímo před autobus městské hromadné dopravy č. 17 jedoucí po Gočárově třídě,“ říká mluvčí.  Šofér autobusu musel prudce zabrzdit, aby nedošlo ke střetu se škodovkou. Bohužel tímto nutným rychlým manévrem jeden z pasažérů v autobuse upadl a musel být předán do péče lékařů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policie žádá řidiče bílé Škody Fabie a případné svědky celé situace, kteří mohou poskytnout záznamy z palubních kamer, či další informace, aby kvůli objasnění případu kontaktovali tísňovou linku Policie ČR na čísle 158. Můžete se také spojit s policisty z Dopravního inspektorátu Hradec Králové (tel. 974 526 250).

foto: Policie ČR
foto: Policie ČR
foto: Policie ČR