Ze vzteku propíchl pneumatiky policejního auta. Při honičce na něho skočil voják

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – O víkendu provedl čtyřiačtyřicetiletý muž v Bílovicích nad Svitavou hodně nerozumný čin. Svůj nesouhlas se stanovenými pravidly za výjimečného stavu a jejich vymáháním policií se rozhodl vyjádřit útokem na policejní auto.

Muž se přichomýtl k situaci, když policisté nedaleko místní restaurace řešili se skupinkou osob popíjení alkoholu a shlukování na veřejném prostranství. Na zaparkovaném policejním voze nožem propíchal dvě pneumatiky. Všiml si toho voják, který vykonával službu v hlídce společně s policisty. Záškodník rychle nasedl na horské kolo a z místa začal prchat. Okamžitě se rozjelo jeho pronásledování, nešlo to ale policejním autem kvůli poškozeným pneumatikám. Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky k dopadení výrazně pomohl člen lesní stráže se svým autem. K němu přisedl voják z hlídky a pátrali v lese po ujíždějícím muži. Dohnali ho, jenže pachateli se ani přes výzvy zastavovat nechtělo. Voják se speciálním výcvikem využil situace, kdy jeli v blízkosti pronásledovaného, vyskočil z dveří vozu, doběhl jej a strhl z kola. „Výtržník si svou nerozvážnou akcí zadělal na značné problémy. Za násilí proti orgánu veřejné moci mu totiž hrozí trest od šesti měsíců až po pět let za mřížemi,“ vysvětlil David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.