Bezdomovci jsou poučeni, roušky i respirátory ochotně nosí

Strážníci navštívili bezdomovce v jejich příbytcích

PROSTĚJOVSKO –  Povinnost nosit ochranu dýchacích cest platí i pro lidi bez domova. V Prostějově vsadili na jistotu a respirátory s rouškami bezdomovcům pořídili.

Bylo by naivní domnívat se, že lidé žijící na hranici života a smrti budou mít finanční prostředky k tomu, aby si roušky nebo respirátory sami koupili. Iniciativu tak přebrala Městská policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Strážníci se v průběhu týdne vydali do lokalit, kde lidé bez domova přebývají nebo se zdržují. Osoby, které byly zastiženy ve svém příbytku nebo při pohybu po ulici, hlídka vybavila respirátory a také chirurgickými rouškami. Následně je strážníci i poučili, kde mají nosit respirátor a na kterých místech stačí rouška,“ sdělil tiskový mluvčí strážníků Petr Zapletal.

Někteří bezdomovci přitom strážníky mile překvapili, protože o povinnosti nošení roušek na veřejném prostranství nebo respirátoru ve vnitřních prostorách staveb a veřejné dopravě věděli.

Mužům zákona sdělili, že ve večerních hodinách poslouchají tranzistorové rádio a tak se dozvídají informace jak o samotné nemoci, tak i o tom, jaká opatření momentálně platí.

foto: Městská policie Prostějov