Hliněná past, svodidla a 23 tun železa. Tak dnes vypadala na D1 nehoda kamionu

Fotografie z nehody: HZS MSK

NOVOJIČÍNSKO – Odklízení nehody kamionu do svodidel z dálnice D1 dnes řešili moravskoslezští hasiči. Řidič vezoucí na korbě 23 tun železných trubek boural na dálnici ve směru na Brno nedaleko obce Suchdol nad Odrou. Na místě musela být během dopoledne omezena doprava.

Nehoda se stala dnes v po půl sedmé ráno. Řidič na cestě ztratil, zatím z nezjištěných příčin, kontrolu nad autem a s vozem i nákladem skončil zaražený ve středových svodidlech. Zároveň kamion zapadl do měkké hlíny, která se podél svodidel v tomto místě nachází a nemohl vyjet ven.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místo ihned dojely na pomoc tři jednotky hasičů. Během jejich zásahu musel být provoz na D1 ve směru na Brno sveden do odstavného pruhu dálnice.

„Přestože se jednalo o mimořádný zásah s pomocí těžké vyprošťovací techniky, doprava ve směru na Ostravu zůstala bez omezení,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že hasiči museli kamion vyprostit pomocí automobilového jeřábu Demag Terex a vyprošťovacího speciálu Bizon.

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění i úniku provozních kapalin na vozovku.