Muž našel v Řečkovicích funkční ruční granát

Zdroj: MP Brno

BRNO – Neobvyklý a nebezpečný nález učinil při své nedělní procházce muž v Řečkovicích. Obrátil se na městskou policii, která na místo vyslala pyrotechnika. Případ si převzala republiková policie.

Mladý muž si nejprve myslel, že v trávě leží tenisový míček. Když však přišel blíž, s hrůzou zjistil, že se jedná o granát. Zavolal proto na linku 156, kde nález nahlásil a také slíbil, že počká v bezpečné vzdálenosti, než přijede hlídka. „Strážníci rychle přijeli do ulice Terezy Novákové a spěchali za bývalý kasárenský objekt. Na louce hned u pěšiny skutečně uviděli velmi zachovalý a pravděpodobně plně funkční ruční granát,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. To potvrdil i přivolaný policejní pyrotechnik. Po celou dobu akce strážníci hlídali, aby se k nebezpečné zbrani nikdo nepřibližoval. Při uzavírání poměrně rozsáhlého prostoru jim asistovala ještě jedna hlídka. Pyrotechnik poté nález odborně zabezpečil a odvezl, případem se bude zabývat policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.