Na porostech v kraji řádí požáry. Hasiči se nezastaví

Znojemsko

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Od pátku do neděle vyjížděli jihomoravští hasiči k více jak 30 požárům. Ve 22 případech se jednalo o požáry travních a lesních porostů.

V pátek v 17 hodin likvidovali hasiči čtyřmi vodními proudy požár louky ve vesnici Zboněk u Letovic na Blanensku. Operační středisko vyslalo čtyři jednotky. V pátek po půl jedenácté v noci zasahovali hasiči ze čtyř jednotek mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi u požáru lesa. Hořelo na ploše 50×50 metrů. V sobotu v 12:46 hodin tři jednotky hasičů likvidovaly v Čejkovicích požár trávy. Zlikvidován byl deset minut po třinácté hodině. Ve stejnou dobu nasadili hasiči dva vodní proudy k likvidaci požáru trávy a dřevin v obci Luleč. Povoláno bylo pět jednotek. V neděli v 11:53 hodin v obci Nížkovice na Vyškovsku zasahovali hasiči u požáru tújí. Zlikvidován byl po půl hodině od nahlášení. V 17:25 hodin za obcí Němčičky na Břeclavsku likvidovali hasiči požár trávy. Hořelo na ploše 100×50 metrů. „Tyto požáry způsobily škodu přes 120 tisíc korun,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Blanensko
Brno
Vyškovsko-Nížkovice
Vyškovsko