Neměli roušky a pili alkohol na veřejnosti. Pak se prali se strážníky

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

TACHOV – Svého činu teď nejspíš lituje 37letý muž, který v neděli odpoledne před obchodem v Zárečné ulici v Tachově zákeřně fyzicky napadl jednoho ze strážníků hlídky městské policie.

Ta vyjela na místo na základě oznámení o výskytu skupiny asi 15 osob, které na veřejném prostranství popíjí alkohol a narušují veřejný pořádek. Hlídka městské policie, která na místo přijela, zjistila, že se zde nachází tři muži a jedna žena, kteří nemají nasazené roušky a požívají alkoholické nápoje. Strážníci proto dotyčné vyzvali k nasazení ochrany horních cest dýchacích. „Žena odmítala se strážníky spolupracovat a nechtěla prokázat svoji totožnost, a to i po opětovné výzvě s tím, že bude předvedena k prokázání totožnosti na místní obvodní oddělení,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Jakmile chtěl strážník ženu odvést ke služebnímu vozidlu, žena se začala prát a následně se pokusila utéct, ale byla odborně zadržena.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V tuto chvíli však jednoho ze strážníků městské policie zezadu zákeřně napadl 37letý muž, který se ve skupině osob porušujících vládní opatření a obecně závaznou vyhlášku města Tachova, též nacházel. „Hlídka městské policie proto následně zpacifikovala útočníka za pomoci donucovacích prostředků a agresorovi nasadila pouta. Poté jej předala tachovským policistům, kteří byli na místo přivoláni a zjistili i totožnost ženy, která se strážníky nespolupracovala – jednalo se o 28letou ženu. V případě, že bude muž uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na 4 léta,“ dodala mluvčí.