Policisté dopadli muže, který byl v celostátním pátrání. Několikrát odsouzený kriminálník se bude zodpovídat z vloupaček

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Dvaačtyřicetiletému muži se ve vězení zřejmě líbí, protože se do něj opět vrátí, možná až na pět let. Takový výměr může obdržet za několik vloupání do rekreačních chalup a ubytovacích zařízení.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, muž byl zadržen libereckými policisty uplynulou neděli a okamžitě byl eskortován do Náchoda. Tam je vyšetřován ze spáchání krádeže, porušování domovní svobody a z přečinu poškození cizí věci. „Právě náchodští kriminalisté po něm vyhlásili celostátní pátrání jako po možném pachateli, který se měl v lednu 2021 v obci Zdoňov na Náchodsku vloupat do dvou rekreačních chalup,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muži se také klade za vinu, že se dvakrát násilně vloupal do ubytovacích zařízení v obci Horní Branná na Semilsku. V nich měl ukrást doslova vše, co mu přišlo pod ruku. Při všech čtyřech lupech způsobil škodu skoro za 180 tisíc korun a poškození zařízení objektů za více než 40 tisíc korun. Muž při výpovědi uvedl kriminalistům do protokolu, že ukradené věci hned prodal a získané peníze použil pro svou potřebu.

„Lustrací muže vyšlo najevo, že majetkovou trestnou činnost páchal opakovaně a byl za ní také v posledních třech letech odsouzen. Trest vykonal v říjnu roku 2020. V případě prokázání viny mu hrozí až 5letý pobyt ve vězení,“ dodává mluvčí.