První část oprav hradišťské křižovatky končí dřív, řidiče čekají změny

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Rekonstrukce hlavní křižovatky silnic I/55 s ulicemi Sokolovská a Všehrdova v Uherském Hradišti se přehoupla do druhé fáze o dva dny dříve, než se předpokládalo. Místní se tak musí připravit na změny v provozu v úseku stavby. Otevře se ulice Sokolovská, naopak Všehrdova zůstane uzavřena.

Od 13. do 23. dubna proběhne oprava povrchu na pravém jízdním pásu silnice I/55. Silnice II/497 zůstane v místě křížení se silnicí I/55 průjezdná, ale vozidla jedoucí po silnici I/55 ve směru od Starého Města nebudou moct na silnici II/497 odbočit. Stejně tak vozidla jedoucí po silnici II/497 ve směru od Bílovic nebudou moct odbočit na Hodonín.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny povede po silnicích I/55, III/05014, ulice Větrná a ulice 1. máje, konkrétně přes místní část Mařatice. Tuto trasu budou využívat i autobusy.

Objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 tuny povede po silnicích I/55, III/42826, III/42824, I/55, III/49725, III/49724 a II/497, tedy přes Staré Město, Huštěnovice, Babice, Spytihněv, město Napajedla, obce Topolná, Bílovice a místní část města Uherské Hradiště – Jarošov.

V opravovaném úseku je jedna autobusová zastávka, které bude běžně obsloužena. MHD bude využívat objízdnou trasu pro vozidla do 3,5 tuny.

Foto: město Uherské Hradiště

Provoz na linkách MHD

linka č. 2 – beze změny, podle platného jízdního řádu

linka č. 3 – v průběhu druhé etapy nepojede

linka č. 4 – podle platného jízdního řádu. Jízda směrem z UH, aut. n.,  do Jarošova pojede objížďkou přes sídliště Mařatice – Východ

linka č. 5 – pojede podle náhradního jízdního řádu  (viz web ČSAD) po své trase (UH, aut.n. – garáže ČSAD – Sady, Špitálky – Mařatice, sídl. Východ/hřbitov – Mařatice, dolní konec – UH, aut.n.

linka č. 6 – beze změny, podle platného jízdního řádu

linka č. 7 –  beze změny, podle platného jízdního řádu

linka č. 8 – podle náhradního jízdního řádu stejně jako v 1. etapě opravy  křižovatky (náhradní jízdní řád viz web ČSAD)

linka č. 9 –  podle náhradního jízdního řádu stejně jako v 1. etapě opravy křižovatky (náhradní jízdní řád viz web ČSAD)