Pyrotechnici měli o víkendu plné ruce práce. Zaměstnaly je hned čtyři nálezy munice

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO, UHERSKOHRADIŠŤSKO – Několik nečekaných nálezů munice přivolalo o víkendu pyrotechniky na západ kraje. Na Kroměřížsko vyjížděli ke třem případům, k jednomu pak na Uherskohradišťsko. Informovala o tom policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

V sobotu dopoledne nalezl pětatřicetiletý muž v lese u Nové Dědiny granát. Střelivo si následně převzal specialista a odvezl ho ke zničení. „Jednalo se o protipancéřový dělostřelecký granát z období 2. světové války ráže 7,5 centimetru bez aktivních látek,“ přiblížila Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Navečer pak zamířili olomoučtí pyrotechnici do Zborovic. „Oznamovatel tam nalezl na zahrádce předmět připomínající minometný granát. Tentokrát se naštěstí o žádnou munici nejednalo. Předmět tak zůstal majiteli,“ sdělila mluvčí.

K dalšímu nálezu vojenské munice vyrazili pyrotechnici z Frýdku Místku, a to v neděli krátce po poledni. V lese u Jankovic na Uherskohradišťsku nalezla podezřelý předmět dvaačtyřicetiletá žena. „Jednalo se o dělostřelecký minomet ráže 60 milimetrů „rumun“,“ upřesnila Simona Kyšnerová.

Ti samí pyrotechnici vyjížděli zpět do terénu o tři hodiny později. „Otec se synem objevil při procházce lesem v katastru obce Dobrotice vystřelenou silně zkorodovanou německou dělostřeleckou minu Wgr. 38 ráže 81 milimetrů se zapalovačem Wgr.z. 38 z konce 2. světové války. Munici si v obou případech pyrotechnici převzali ke zničení,“ popsala Kyšnerová.