Strakonice vybudují další polozapuštěná kontejnerová stání na odpad

ilustrační foto (zdroj commons.wikimedia.org/Fojsinek)

STRAKONICE – Ve Strakonicích vzniknou další polozapuštěná kontejnerová stání. Rozhodli o tom radní a nyní je znám i dodavatel díla. Dvanáct polozapuštěných kontejnerů a dva nadzemní vyrostou v Nábřežní ulici, O jejich přednostech již není pochyb, tak jen snad pro připomenutí, co touto investicí občané získají.

Jak uvedla tisková mluvčí města Markéta Bučoková, především se výrazně zvýší kapacita sběrného místa, jelikož je značná část nádoby přesunuta pod zem. Díky větší kapacitě budou svozy méně časté, což jednak ušetří životní prostředí a jednak nebudou blokovány při častých svozech ulice. Odpad je uložen při stálé teplotě pod zemí, čímž nedochází k rychlému rozkladu biologického materiálu a tím se sníží obtěžující zápach. Omezení vandalismu se znemožněním opětovného vybírání odpadu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Kontejnery mají tradiční kapacitu pět metrů krychlových, v této lokalitě budou čtyři kontejnery na směsný komunální odpad, po dvou kontejnerech na papír, plast a jeden na textil. Tříkubíkové kontejnery budou určeny na separaci skla, elektra, bioodpadu a dva nadzemní kontejnery na olej, oba o objemu jeden a půl metru krychlového,“ upřesnila Markéta Bučoková.

Předpokládaný termín zahájení je v květnu 2021 a dokončení tři měsíce od předání staveniště. Částka, za níž kontejnery vzniknou, je 2 038 734 korun.