V hale zemědělského areálu hořela sláma, v ohrožení byla i hospodářská zvířata

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Pět hasičských jednotek blesku rychle reagovalo na vyhlášený poplach kvůli ohlášenému požáru ve Vysoké nad Labem. Přísloví, které říká, že z malé jiskry velký oheň bývá, se zde bohužel naplnilo. Oheň pohltil plochu zhruba 20×5 metrů.

Jak dnes potvrdila tisková mluvčí hasičů Martina Götzová, k události došlo toto pondělí, krátce po půl třetí v zemědělském areálu ve Vysoké nad Labem. Při příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří sláma v objektu, kde se nacházejí také hospodářská zvířata. Ta byla okamžitě přemístěna na druhou haly, aby bylo zajištěno jejich bezpečí. „Požár hasiči rychle lokalizovali, prostory odvětrali a prolévali místo zahoření vodou. Po 15. hodině ohlásil velitel zásahu likvidaci události,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že k požáru došlo od jiskry, která přeskočila při manipulaci se senem. Požár naštěstí nezpůsobil žádnou finanční škodu. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolné jednotky Březhrad, Třebeš, Plácek a Malšova Lhota. Jelikož síly a prostředky byly na místě dostačující, tak byly dobrovolné jednotky odeslány po příjezdu zpět na základny.