Valašské Meziříčí rozzářily tisíce květin

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Krokusy, narcisy i tulipány právě nakvétají po celém území Valašského Meziříčí. Město je nechalo vysázet v uplynulých dvou letech a nyní si obyvatelé mohou užívat barevnou krásu.

Pomocí mechanického sázecího stroje nechalo město na ulici Vsetínská v roce 2019 vysadit 19 tisíc narcisů, krokusů, tulipánů a modřenců. Loni v říjnu stejným způsobem zasadilo na ulicích Masarykova, Zašovská, Mostní a Sokolská dalších 33 tisíc kusů cibulovin. Dalších téměř 4 tisíce kusů jednodruhových cibulovin zdobí záhony na ulicích Vodní a Soudní. Ty byly vysázeny ručně. Nezapomnělo se ani na nádvoří zámku Žerotínů, kde jsou k vidění ornamentní záhony ve tvaru písmene S doplněné o kruh tulipánů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V polovině dubna by Valašské Meziříčí chtělo doplnit plochu mezi ulicemi Sokolská a Poláškova o lilie Hot summer, které nakvétají do červené barvy. Tato výsadba bude součástí konference Jarní slavnost cibulovin, která se měla konat ve městě, kvůli pandemii koronaviru se ale přesunula do online prostředí. „Jsem moc ráda, že rozkvetlé Valašské Meziříčí může být příkladem pro další města. V posledních dvou letech se nám podařilo město, zejména s pomocí tisíců kvetoucích cibulovin, skutečně rozzářit,“ uzavírá místostarostka Yvona Wojaczková