Částka, kterou ve sbírce darovali lidé po smrti Davida Stypky, přesáhla 4 miliony

foto: Z nesnáze

MORAVSKOSLESZKÝ KRAJ – Včerejší půlnocí skončila sbírka, kterou pro zesnulého hudebníka Davida Stypku, respektive jeho rodinu, založila krátce po jeho smrti Štěpánka Batíková. Ta působí jako manažerka ve vydavatelství Universal music, se kterým Stypka spolupracoval.

„Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí, David Stypka,“ tak zní hlavní proklamace celé sbírky uspořádané prostřednictvím portálu Z nesnáze, která byla založena 13. ledna 2021 a skončila 13. dubna 2021.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Suma, která se od ledna letošního roku na kontě sbírky objevila, činí 4 509 992 korun českých. Částka vybraná z darů svědčí nejen o tom, že odešel umělec, který se lidem zapsal do srdcí svým talentem, ale také o soudržnosti a štědrosti lidí.

David Stypka zemřel letos 10. ledna ve věku 41 let po prodělaném nádorovém onemocnění slinivky břišní a komplikacích spojených s koronavirem. Zanechal zde partnerku se třemi dětmi.

Stypkova tvorba byla vždy hluboce prožitou výpovědí, dokázala jít až na dřeň a posluchače uměla zmrazit. Mezi ocenění rodáka z Frýdeckomístecka, která během svého života získal, patří například cena Anděl v kategorii Zpěvák roku z roku 2017.